Ara 212014
 

usmerlogo2

USMER Eksper Konsültasyon Servisini devreye sokarak, mevcut kurs hizmetlerine bir yenisini daha eklemiştir. 20 Aralık 2014 tarihinden itibaren ABD’de tıpta uzmanlık sürecinde ilerleyen ya da bunu düşünen hekim adayları veya mezun hekimlere bireysel konsültasyon (danışma) hizmeti verilebilecektir.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıdadır :

1- Bireysel Konsültasyon (Danışma) Servisi kimler içindir?

USMER, Forum ve Blog siteleri ABD’de tıpta uzmanlık yolunda ilerleyen ya da bunu düşünen herkes için  oldukça yeterli bir bilgi kaynağı durumundadır. Konuyu yeni öğrenmek isteyen kişilerin öncelikle mevcut kaynakları dikkatlice okumaları önerilir. Ancak ABD’de uzmanlık yolu için çok daha bireysel soruları olanlar, bu yolda bilgiden çok stratejik bir yardım ve danışma ihtiyacı olanlar USMER Eksper Konsültasyon hizmetinden yararlanabilirler. Bireysel Konsültasyon, kişinin profiline ve kişisel stratejilerine yönelik olarak bireysel danışmanlık çerçevesinde yapılacaktır.

2-Konsültasyon nasıl yapılacaktır?

Katılımcı başvuru formunu doldurduktan ve gerekli belgeleri sisteme yükledikten sonra katılımcı ve katılımcının belirlediği Eksper Üye, tercihe göre, görüntülü ya da telefon bağlantısı ile en fazla 1 saate kadar uzayabilecek tek bir görüşme gerçekleştireceklerdir. Bu görüşmede Eksper üye, katılımcının kişisel bilgileri ve belirttiği hedefler doğrutusunda bireysel danışmanlık hizmeti verecektir, bu görüşme sırasında konuyla ilgili her türlü soruyu yanıtlamaya çalışacaktır.

3-Konsültasyon için hangi platformlar kullanılabilir?

Webex, Google Hangout, Skype platformlarından biri tercih edilmektedir. Ancak özel durumlarda isteğe göre telefon görüşmesi de olabilir.

4-Konsültasyon görüşmesini başvurabilmenin şartları nelerdir?

USMER Eksper Konsültasyon Hizmeti’nden tüm tıp öğrencileri ve mezun hekimler faydalanabilir. USMER kar amacı taşımayan bir organizasyondur, maddi gelir sağlamak amacıyla faaliyet göstermemektedir ancak, tüm giderlerini yapılan bağışlarla karşılamaktadır, ve elde edilen bütçe USMER’in mevcut servislerinin devamı için kullanılmaktadır. Bireysel Eksper Konsültasyon hizmetinden yararlanmak için USMER’e en az 200 USD-Amerikan Doları bağış yapmak şartı vardır.

5-Konsültasyon görüşmesinin içeriği nedir?

Katılımcıdan başvuru sırasında özgeçmiş, hedefleri ve soruları içeren ayrıntılı bir metin istenmektedir. Bu bilgiler USMER Eksper Üye tarafından incelenmekte ve görüşme sırasında bu hedeflere yönelik bir analiz yapılmakta ve tavsiyeler verilmektedir. Katılımcı ayrıca konuyla ilgili gerekli gördüğü tüm soruları bu süre içerisinde sorabilmektedir. Sorulan tüm sorular yanıtlanacak, eğer bu süre içinde yanıtlanamayan sorular olursa da mutlaka katılımcıya sonradan iletilmesi sağlanacaktır. USMER kurucu yöneticisi ve Eksper Üyesi Dr.Ulaş Mehmet Çamsarı, USMER Eksper konsültasyon programının içerik yöneticisi ve sorumlusudur. Dr Ulaş Çamsarı’nın özgeçmişini verilen şu bağlantıdan inceleyebilirsiniz:  http://usmer.org/usmerhakkinda/kurucukadrosu/ulascamsari.html

6-Konsültasyon yapacak Eksper Üyeyi seçebilir miyim?

Başvuru formunda (aşağıda) isimleri yazılan üyeler arasında geçen eksper üyeler arasından istek yapılabilir.  USMER Eksper Üyeleri, ABD’de tıpta uzmanlık sürecinde başarılı olarak ilerleyen ECFMG sertifikalı, asistan, yandal uzmanlık öğrencisi ya da Amerikan Board Sertifikalı hekimlerden oluşmaktadır. Konsültasyon hizmeti USMER Eksper üyelerinin bu hizmeti vermeye gönüllü ve yeterliliği USMER tarafından doğrulanmış  olanlar arasından gerekirse katılımcıların hedeflerine göre belirlenebilecektir.

 

Başvuru yapmak içinEKSPER KONSÜLTASYON BAŞVURU FORMU

  One Response to “USMER “Eksper Konsültasyon” (Bireysel Danışma) Servisi”

  1. Merhaba nasilsiniz? Ben 2 yildir acil serviste calisiyorum 2 sene once mezun oldum…amerikada uzmanlik okumak istiyorum…ne yapmam lazim bu asamada? Daha one amerikaya 2 kez gidislerim olmustu…ecfmg kaydim var…kolay gelsin iyi gunler…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)