Nis 222013
 

ECFMG bu ay,tüm yabancı sağlık çalışanlarına(IMG ler.tıp öğrencileri vs)kariyer planlamalarına yardımcı olabilecek,tıp eğitimlerine katkıda bulunabilecek platformunu oluşturdu.Orijinal adıyla “Electronic Portfolio of International Credentials (EPIC)” olan sistem,halihazırda kariyer planlaması yapan doktorlara çok faydalı olabileceği gözüküyor.
Bu sistem sayesinde:
1)Sahip olduğunuz referansları,Cv nizi ve geçmiş deneyimlerinizi sisteme yükleyerek kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.
2)ECFMG tarafından yapılandırılmış referanslarınızı,başvurularınızı 2.kurum ve kuruluşlara ECFMG aracılığıyla gönderebilirsiniz.
3)Ek olarak,EPIC internet tabanlı bir kuruluş olduğu için sahip olduğunuz referansları,mektupları,transkriptinizi elektronik olarak kolaylıkla sisteme girebilirsiniz.
4)Oluşturacağınız profilinizden göndereceğiniz onaylanmış bilgiler,kariyer gelişiminize faydalı olabilecek ve başvurduğunuz kurumlara kabul alma şansınızı yükseltebileceksiniz.

Şimdiye kadar ECFMG onaylı belgeleri olan kişiler,herhangi bir ücret ödemeden sisteme belgelerini kaydedebilirler ve kendilerine kişisel bir hesap oluşturabilirler.
Sistemin kullanımı,faydaları ve ücreti için ayrıntılı bilgiye ihtiyac duyanlar http://www.ecfmgepic.org. sitesinden daha fazla bilgiye ulaşabilirler.Look-whats-new

Hazırlayan
Mehmet Vural Usmer

 Posted by at 07:49

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)