Mar 282012
 

ÇABSS (OASIS), adayların ve ECFMG sertifikalı doktorların ECFMG bilgilerini topluca aldığı bir hizmettir. OASIS sayesinde, uluslararası tıp öğrencileri / mezunları bütün bilgilerini gözden geçirebilirler, güncelleyebilirler ve daha birçok hizmetten de faydalanabilirler. Bu hizmetlerden bir kısmı: iletişim bilgilerini vermek, kullanıcı hesabını(mali hesap dahil) yönetmek, sınav uygulamalarını ve tıp eğitimi kimlik durumunu izlemek, ATUS(USMLE) sonuçlarına erişmek, (‘ERAS Token’ almak dahil olmak üzere)ERAS’a erişim ve ERAS Destek Hizmetlerine başvuruda bulunmak, şahsi fotoğrafını yükleme, taranacak çevrimiçi(on-line) tavsiye mektubu için Belge Hizmetleri’ne istek gönderme ve bu isteği için bir geri dönüş sağlamak, destekleyici belgelerin sunucuya yüklendiğini izlemek, IMG Danışmanları Ağı’na (IAN) erişim sağlamak, vb… gibi birçok hizmet.

J-1 vizesine başvuranların sponsorluk için gerekli bilgilerini ECFMG’ye sunmak için OASIS ve”J-1 Vize Sponsorluğu” bölümünü kullanılabilir. Yetkili bir -Training Program Liaison -TPL’ye resmi eğitim randevu bilgilerini göndererek EVNet J-1 vizesi sponsorluk uygulamasına geçilmesi de mümkündür. (Bireysel J-1 vizesi başvurusu yapanların OASIS ‘’çevrim-içi başvuru’’ kısmını tamamlamaları için e-posta ile gerekli yönlendirilmeler sağlanmaktadır. OASIS sayesinde, başvuranlar başvuru durumlarını takip edebilirler.)

OASIS’in gelecekte geliştirmesi muhtemel hususlar bulunmaktadır: ilk varışta alınacak eğitim programı için (ECFMG isteği)seyahat doğrulamasını J-2 sponsoruna bildirmek, J-1‘e başvuranların uygulamadaki eksikliklerini bildirmek için gerekli görüntüleme kolaylığını sağlayamak…

 

Hazırlayan : Mehmet Rıdvan Özdede

 

Sorry, the comment form is closed at this time.