Oca 162012
 

Sayın Üyelerimiz,

15 Ocak 2012, Amerika Doğu Yakası saatiyle 14.00 civarinda sitemiz ana sayfasına, ve blog sitemize iki ayrı saldırı düzenlenmiştir. Yapılan saldırılar, halen sitemizin ana sayfasının bulunduğu ulascamsari.com, blog sitemizin bulunduğuusmer.org, ve bu sunucular üzerinde bulunan tüm diğer sitelere yönlenmiştir. Yabancı kaynaklı olduğu anlaşılan saldırıların rastgele hedef seçerek yapıldığı tahmin edilmektedir ve arkasında herhangi bir motivasyon olmadığı varsayılmıştır.

Sitelerin tamamı yedeklerinden güncellenmiş, sunucu firması haberdar edilmiş, virüslü dosyalar temizlenmiştir.

USMER Ana sayfası saldırıları takip eden ilk 2 saat içerisinde eski haline getirilmiştir, blog sitesi de bugün öğlen saat 12’de tamamen eski haline getirilmiştir.

Çok sistemli yedekleme sistemleri ile korunan USMER Kurumsal birikimlerinde hiçbir veri kaybı olmamasına rağmen, saldırılar ciddi bir emek kaybına yol açmıştır.

Çok kısa bir süre erişimde problemlere yol açan saldırılar nedeniyle etkilenen ve mağdur olan üyelerimiden özür dileriz. Tüm Tam Üyelerin erişim tarihleri birer gün uzatılmıştır. 

Sevgi ve saygıyla,

USMER Bilgi İşlem

 Posted by at 22:00

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)