Oca 032012
 

ECFMG1956 yılında kurulmuş olan özel, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.ECFMG uluslararası tıp öğrencilerinin (Amerika Birleşik Devletleri dışında tıp fakültesini bitirmiş hekimlerin) ABD’de mezuniyet sonrası tıp eğitimi öncesi eğitimlerinin denkliğinin onaylanmasını sağlayarak toplum sağlığına katkıda bulunmaktadır.

Uluslararası Tıp Eğitimi ve Araştırmaları Gelişim Kuruluşu (FAIMER) ve diğer ortakları ile birlikte, uluslararası tıp eğitimini, programlı ve araştırma etkinlikleri ile desteklemeyi aktif olarak amaçlamaktadır. Belgelendirme programı sayesinde, ECFMG, uluslararası tıp fakültesi mezunlarının, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde olan ve Mezuniyet Sonrası Tıp Eğitimi Akreditasyon Konseyi tarafından akredite edilmiş asistanlık ve yan dal programlarına girmek için hazır olup olmadıklarını belirler. ECFMG sertifikasi ECFMG tarafindan verilir.

 

Kaynak: http://www.usmer.org/kutuphane/usmer-ansiklopedi/150-ecfmg-nedir.html

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)