May 152011
 

Bir TUS’u daha geride bıraktık. Birçok soru işareti ve “Acaba?”larla sınava giren meslektaşlarımızdan ilk yorumlar geldi.

Sınav geçen aralık TUS’una göre daha kolay olarak değerlendiriliyor. Temel bilimlerin klinik bilimlere göre, klinik bilimlerden de genel cerrahi ve kadın doğumun da diğer branşlara göre daha zor olduğu yorumlar arasında. Temel bilimler bölümünde klinik bir yoğunluk hakim olduğunu söyleyen adayların genel değerlendirmesi ise sınavın orta zorluk derecesinde bir sınav olduğu fakat soru dağılımının karışık olduğu yönünde.

Hepimizin merak ettiği sınav güvenliği ise şu şekilde değerlendiriliyor. Sınava girerken gerekli üst aramaları yapılmış, tüm metal eşyalar toplanmış, telefonlar kapatılmış, kalem silgi vb sınav gereçleri ÖSYM tarafından sağlanmış ve adaylara tuvalet yasağı uygulanmış. Güvenlik adına yapılan aday ismine özel sınav kitapçığının ise gerçekten ne kadar güvenli olduğu büyük bir muamma.

Sınava girmiş olan tüm meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve güzel bir sonuç diliyoruz.

2011 Mayıs TUS soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklanınca sitemizde yayınlanacaktır.

Nilüfer Yalçın
USMLE Strateji Merkezi | USMER

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)