Nis 172011
 

USMLE Strateji Merkezi, Şubat 2010’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Baltimore Kentinde  kuruldu.

USMER kurulduğu ilk günden beri, yenilik yaptı, üyeleri dinledi, en doğru bilgiyi vermek için çalıştı, kadrosunu genişletti.

Şubat 2010 tarihinde internet semasına açılan USMER, o zaman kadrosunda iki kurucu,bir moderatör, ve 20 üye bulunduruyordu.

2011 Mayıs ayına yaklaşırken USMER tüm üye alımı denetlemelerine rağmen 1000 üyeye yaklaştı ,2 yönetici,  4 moderatör ve 2 editör ile ile 7/24 hizmet veren , bir ilke doğrultusunda yayın yapan, Türkçe’ye ve Türkiye’ye sahip çıkarken , Amerika’da Tıpta Uzmanlık konusunu birinci elden doğru anlatmaya çalışan ,Türkiye’nin her yanında temsilcileri bulunan ve konusunda gündem belirleyen, içerik ve organizasyon olarak rakipsiz bir oluşum haline geldi.

Usmle Strateji Merkezi , USMER TV, USMER Kütüphane, USMER Blog, USMER Twitter, USMER Facebook, USMER Youtube, USMER Forum gibi internet ortamındaki her olanağı hedef kitlesine ulaşabilmek ve doğru bilgilendirmek için kullanmaktadır.

1 Ocak 2011 itibariyle, USMER, Alexa sitesine göre (www.alexa.comTürkiye’nin en çok ziyaret edilen, en çok trafik alan tipta uzmanlik sitesi olmus ve tüm TUS yayın sitelerini önüne geçmiş bir yayın organı haline gelmiştir.

USMER felsefesi ve temel kuruluş ilkesi gereğince bu kutlanması gereken bir durum değildir.

Binlerce dünya standartlarında yetişmiş hekimimiz, binlerce öğrencimiz, eğer TUS’u bırakıp USMLE ile TUS’tan daha fazla ilgilenmeye başlamışsa, ülkede bir şeyler fena halde yolunda gitmiyor demektir.

USMER çekirdek kadrosu ve akademik ekibi Türkiye’nin yetiştirdiği, dünyanın en iyi merkezlerinde, her ortamda her milletten hekim ile yarışan ve onları geçen bir gruptur, ulusaldır, Atatürkçüdür, cumhuriyetçidir. Türkiye’de ilgi TUS’dan daha fazla USMLE’ye kaydıysa bu ekibimizi sadece üzer, sevindirmez.

USMER misyonuna devam ederken, Türkiye’deki şartları göz önüne almalıdır, alacaktır, ABD’de uzmanlığa gösterilen ilgi USMER’in yükünü artıracaktır.

Bizlere ulaşan herkese doğru bilgileri birinci ağızdan vermeye, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve onun yetiştirdiği değerli hekimlerinin çıkarları doğrultusunda çalışacağımıza tüm üyelerimizi temin ederiz.

Sitemizin temel ilkesi ABD’de tıpta uzmanlığı özendirmek değildir, onu doğru anlatmaktır, motivasyonları ulusal yönde kanalize etmek, politize olmadan  suyunu içtiği topraklara vefa duyan uluslararası bir hekim jenerasyonuna ev sahipliği yapmaktır.

Sizlerle, nerde olursanız olun, Türkiye için, gelecekte  görüşmek üzere…

USMLE Strateji Merkezi | USMER

http://www.usmer.org

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)